Ramazan geliyor - Ramadan is coming

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 53 kere

Ramazan geliyor - Ramadan is coming

Mesajgönderen Engse Hohol » Cum Haz 03, 2016 10:23 am

Ben çıkıp Psikoloğa "Kütük ağlıyordu, heryerinden yaşlar geliyordu" desem, deli gömleği giydirip akıl hastanesine atarlardı beni ama Hatipoğlu TV'de, herkesin gözü önünde "Kütükten yaş geliyordu, kütük ağlıyordu, kaya deve doğuruyordu, salih'in devesi böyle doğdu" diye vaaz verip aylık 600 bin TL kazanıyor. Şükretmek, sen sefalet içinde yaşarken seni kandıranların, dünya kadar çok malı rahatça götürmesi için icat edildiğinin apaçık göstergesidir bu.

Resim

Kullanıcı avatarı
tembel.kopek
Edilen Teşekkür: 13 kere
Alınan Teşekkür: 10 kere

Re: Ramazan geliyor - Ramadan is coming

Mesajgönderen tembel.kopek » Cum Haz 03, 2016 10:39 am

Nefret ediyorum bu adamdan.
Sesini duyunca asabim bozuluyor.
Oruc tutasim varsa bile kacip gidiyor.

Hatip Nihat,
Duy be kardesim.
Bak ahiretime engel oluyosun :)

Cekil kenara etme kelam,
Varsa bulsun bizi Mevlam. (Guzel uydu)

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 53 kere

Mesajgönderen Engse Hohol » Cum Haz 03, 2016 11:01 am

Beslenme konusunda izlediğim bir Video; anlattıkları doğru mu bilmiyorum. Kuaförde toplanan saçlar, fabrikada L-Cystin kimyasalına dönüştürülüyor. L-Cystin kimyasalı, yediğimiz ekmeğin yapıldığı un için bir katkı maddesi. L-Cystin'in en kalitelisi sadece insan saçından üretilebiliyor. Saç, insan saçı, insan dna'sı taşıyor ama insandan sayılmadığı için hamurunda L-Cystin'li ekmekleri yediğimizde, insan yemiş olmuyoruz. Bu arada Çin' den gelen hamur katkı maddesinin tam adı L-Cystin E921 imiş. L-cyctein aminoasidi kaz ve ördek tüyünden, sığır boynuzundan da üretilebiliyor. Sadece biraz daha pahalıya geliyor ayrıca sentetik yapılanı da varmış.

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 209 kere
Alınan Teşekkür: 179 kere

Mesajgönderen hector » Cum Haz 03, 2016 7:14 pm

Ramazanın gelişi şerefine bir tekila patlatıyorum bugün. Ay içerisinde de sık sık biralı kutlamalar yapacağım.Bu süre içerisinde benden haber alamazsanız bilin ki hoşgörü mağduru olmuşumdur. Hakkınızı helal edin.
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

Kullanıcı avatarı
Mems
Görüş: Yıldız Tozu
Edilen Teşekkür: 68 kere
Alınan Teşekkür: 58 kere

Mesajgönderen Mems » Cum Haz 03, 2016 9:07 pm

Ben memnunum bu işten rahat yemek yiyorum restoranlarda. İsterlerse 365 gün tutsunlar.
Çoğunluk her zaman bir şeylere inanmanızı ister,çok az insan gerçekler den bahseder, çünkü gerçekler zihni rahatsız eder, ama bu haz inanmaktan daha lezzetlidir ve cesaret ister, iki türlüde yaşarsınız biri hakikatle diğeri yalanlarla biter.

Kullanıcı avatarı
Kurnaz
Görüş: Monoteist
Edilen Teşekkür: 23 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Mesajgönderen Kurnaz » Cmt Haz 04, 2016 1:41 am

Nihat Hatipoğlu kadar iki yüzlü sahtekâr birini görmedim herhâlde. En olmadı üst sıraları zorlar.
عليها تسعة عشر

Kullanıcı avatarı
NOLAN
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 97 kere
Alınan Teşekkür: 77 kere

Mesajgönderen NOLAN » Cmt Haz 04, 2016 10:01 am

https://www.youtube.com/watch?v=e-erSGcGO_Y
1;57 ile 1;59 arasını izleyin..Bir tarafta Tamaza(Dumuzi/Tammuz) için yas tutan ve kendilerini aç bırakanlar;diğer tarafta Ramazan ayı için kendilerini aç bırakan müslümanlar..
Tamaza ile Ramazan arasındaki bağlantıyı şu açıklama çok sağlamlaştırıyor;

Ramazan, "Ramaza" (çok sıcak olma) kökünden gelir. Bunun nedeni muhtemelen Ramazan orucu ibadeti ilk uygulanmaya başlandığında yaz aylarına tekabül ediyor olmasıdır
https://tr.wikipedia.org/wiki/Ramazan
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Kurnaz
Görüş: Monoteist
Edilen Teşekkür: 23 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Mesajgönderen Kurnaz » Cmt Haz 04, 2016 11:32 am

Ramazan Kur'an'ın indiği aydır. Anlamı en sıcak ay gibi bir şeydi diye hatırlamıyorum. Yanılıyor da olabilirim, her neyse. Yani bundan ötürü belli bir ay olmadığını iddia edenler de var. Yine geçende orucun Kur'an'da "siyam" sözcüğüyle ifade edilmesi ve bunun ne anlama geldiğine dair bir video ile karşılaşmıştım. Orada siyamın aç-susuz kalmayla değil de mescide kapanıp Kur'an'la haşır neşir olma eylemi olduğu söyleniyordu. Bakınca, Kur'an'ın indirildiği ayda aç kalmak değil de Kur'an ile meşgul olmak akla daha yatmaktadır. Tabii bunun hakkında bir araştırma vs. yapmam lâzım.
عليها تسعة عشر

Kullanıcı avatarı
NOLAN
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 97 kere
Alınan Teşekkür: 77 kere

Mesajgönderen NOLAN » Pzr Haz 05, 2016 11:25 am

Kurnaz yazdı:Ramazan Kur'an'ın indiği aydır. Anlamı en sıcak ay gibi bir şeydi diye hatırlamıyorum. Yanılıyor da olabilirim, her neyse. Yani bundan ötürü belli bir ay olmadığını iddia edenler de var. Yine geçende orucun Kur'an'da "siyam" sözcüğüyle ifade edilmesi ve bunun ne anlama geldiğine dair bir video ile karşılaşmıştım. Orada siyamın aç-susuz kalmayla değil de mescide kapanıp Kur'an'la haşır neşir olma eylemi olduğu söyleniyordu. Bakınca, Kur'an'ın indirildiği ayda aç kalmak değil de Kur'an ile meşgul olmak akla daha yatmaktadır. Tabii bunun hakkında bir araştırma vs. yapmam lâzım.

''Ramazan kuranın indiği aydır'' diyenler müslümanlar ve müslümanlığın ilk şartı da yalan(şehadet..!) olduğuna göre,bu ifadeyi doğru kabul etmek mümkün değil..
Müslümanların yalanlarına kanmayın..
Ramazan sadece bakara 185'de geçiyor deniyor..O ayette ŞEHRU RAMAZAN diye başlıyor..Az önce google'a baktım da,bir yerde Ramazan'ın Allah demek olduğu söyleniyor,başka bir yerde şehru ifadesinin Medine demek olduğu söyleniyor..Ayet,Ramazan'da Kuran indirildi diye çevriliyor ama esasında ayet şöyle..
Kuran,Allah'ın Medine'sinde indirildi..

Allah'ın Ramazan olarak ifade edilmesi,benim açımdan kafa karıştırıcı bir durum..Çünkü Allah'ın bir tanrıça olduğunu düşünüyorum..Neyse bu konuya girmeyeyim şimdi..

Dediğim gibi Ramazan,bir tanrı adıdır..Bu Tanrı Sümer'deki Dumuzi,Babil'deki Tammuz'dur..Müslümanlar da oruç tutarak aslında yaz geldiği için ölen bu tanrı adına yas tutmaktadırlar..
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Pzr Haz 05, 2016 4:10 pm

Ramazan - Ramadan (رمضان), Ramaz veya (رمض) Ramad kavurucu sıcaklık demektir.
Ramda (رمضا) ise sonbahar yağmurunun veya rüzgarının sıcaklığı serinletmesidir.
İslamdaki tanımı günahları yakar kavurur yok eder.
Babil'in Tammuz'undan bağımsız olduğuna inanmak biraz saflık olur.

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir