İslam büyükleri ve kadınlar

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Lexion
Moderatör
Görüş: Septik-Nihilist
Edilen Teşekkür: 63 kere
Alınan Teşekkür: 89 kere

Re: İslam büyükleri ve kadınlar

Mesajgönderen Lexion » Cmt May 28, 2016 3:06 am

Konuyu açan arkadaş ne istiyor anlamadım? Şimdiye kadar gelmiş tüm o düşünce altında ki kişilerin yapmış olmasını mı yoksa yapan bir iki kişiyi gösterdiğimiz halde hala "başka?, başka?" demek mi? Başlangıçtan kabul ediyorsanız, sorun orada patlak veriyor demektir zaten.
"Evolution is suicide. Because eventually you realize that life is stupid and pointless."

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 233 kere
Alınan Teşekkür: 201 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Cmt May 28, 2016 6:45 am

"Kadınlarınız sizin için tarladır. O zaman tarlanıza nasıl dilerseniz öyle yaklaşın. ..." Bakara 223'ten.

Şu ifadedeki kaba üsluba bakar mısınız!? Başka bir söze/örneğe gerek var mı...

Ayrıca "İslam Dini ve Kadınlar" başlığı daha uygun olurmuş bence.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
raskolnikov
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 49 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Mesajgönderen raskolnikov » Cmt May 28, 2016 9:55 am

E-Muhtıra yazdı:
Uygulama var mı hemşerim uygulama ?

Hasan'ı kabul ettik diyorsun. Karşında Muhammed örneği duruyor.. Hayır yani Muhammedin hayatı ve Kuran varken daha ne örneği arıyorsun ve buradan nereye varmaya çalışıyorsun??. Küçük kız çocuklarıyla evlenmeye fetva veren Araplar, töre diye kadın üzerine dkadın alanlar var ve halen devam ediyor bu uygulamalar. Muhammed 8 yaşında kızla evleniyor ya. Şimdi buna da yok dersin belki.. Arap programlarında Araplar bunu söyleyerek üzerine birde fetva veriyor ya. Hani imam cemaat ilişkisi yani.
Muhammedin hayatındaki örneklerin yetmediği tek müslüman :) ne arıyorsun kendini kandırmak için niye bu kadar çabalıyorsun. Acı gerçeği kabul et ve dinini sorgulamaya başla
Büyük idealler uğruna önce küçük bir azınlık savaşım vermiştir. (Einstein)

E-Muhtıra
Görüş: Müslüman

Mesajgönderen E-Muhtıra » Cmt May 28, 2016 1:32 pm

Cryst yazdı:Konu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmamakla beraber kişisel fikrim, bahsi geçen dönem genelde muhammed üzerinden anlatıldığı için senin bahsettiğin kişilerin özel hayatları çok ön plana çıkmamıştır bence.

Bu konuda haklılık payınız vardır ama haklarında tafsilatlı bilgiler olanların hayatlarında da gözlemlenmiyor, çok eşlilik, küçük yaşta evlenme gibi olaylar.

E-Muhtıra

Mesajgönderen E-Muhtıra » Cmt May 28, 2016 1:43 pm

multiplayer1 yazdı:
E-Muhtıra yazdı:
multiplayer1 yazdı:http://kurandan.org/kadinlari-asagilayan-hadisler/

Alın size, "örnek" alınan şahsiyetler.

Edit:imla

Soruyu bir yerinizden anlayıp cevap vermezseniz sevinirim, müslümanların örnek aldığı şahsiyetler dedim, bu kadar mı körsünüz ? Ayrıca bana niye hadisleri gösteriyorsunuz, konumuz kadınlarla ilgili hadisler değil, başlığı bir kere daha okuyun ve kel alaka cevaplarla konuyu sabote etmeyin lütfen.

Kusura bakmayın ilk yorumu yazarken IQ seviyenizi bilmiyordum.

Not: IQ; intelligence quotient. Zeka katsayısı.

Teesüf ederim.

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 204 kere
Alınan Teşekkür: 179 kere

Mesajgönderen hector » Cmt May 28, 2016 1:51 pm

Kuran'da sadece Muhammed peygamber için kuzenlerinin helal olduğu yazıyor mesela. Sahabeler'e demiyor ki "sizin içinde kuzenleriniz helaldir". Küçük yaşta evlilik ve çok eşlilik zaten yaygın bir durumdu. Tek tek bütün sahabelerin özel hayatları bilinmiyor olabilir ama bu neyi değiştirir.
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

Kullanıcı avatarı
NOLAN
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 93 kere
Alınan Teşekkür: 76 kere

Mesajgönderen NOLAN » Cmt May 28, 2016 5:37 pm

Sn.E-Muhtıra,Hasan gibi bir hayatı olan bir başka isim veriyorum size..
Muğire bin Şube
Bu kişiye nette baktım ama evlilikleri filan yazmıyor..Yalnız İlhan Arsel'in ''şeriat ve kadın'' isimli kitabında,bu kişinin aynı anda 4 kadını boşayıp,başka 4 kadın aldığı ve toplamda 80 kadınla evlilik yaptığı yazıyor..Kaynak olarak Gazali verilmiş..
Dilerseniz,Gazali'nin kitaplarını araştırabilirsiniz veya İlhan Arsel'in kitabına bakabilirsiniz..

Bir ara bir belgeselde,arap prenslerin/şeyhlerin Türkiye dahil bir çok ülkeden kendilerine kadın siparişi ettiklerini izlemiştim..Adeta mafya gibi hareket eden bu müslümanlar,kadınları bir şekilde elde edip hapsediyorlarmış..İstedikleri zamanda,gelip tecavüz ediyorlar tabi..
Acaba bunu neye dayanarak yapıyorlar?
Buddha'ya mı,yoksa Muhammed'e mi?!
Doğada ahlak yoktur..

E-Muhtıra

Mesajgönderen E-Muhtıra » Pzr May 29, 2016 10:43 am

Nolan,

Size birşey söyleyeyim..Önemli olan Muhammed'in veya takipçilerinin çok eşli olması değil,bu kişilerin doymaması..!

Velev ki öyle, peygamber de bir insan değil mi ? Onun da cinsel ihtiyacı olamaz mı? Peygamber algınız çok idealize ve gerçeklerden uzak olduğu için böyle konuşuyorsunuz.

E-Muhtıra

Mesajgönderen E-Muhtıra » Pzr May 29, 2016 10:46 am

Konuyu açan arkadaş ne istiyor anlamadım? Şimdiye kadar gelmiş tüm o düşünce altında ki kişilerin yapmış olmasını mı yoksa yapan bir iki kişiyi gösterdiğimiz halde hala "başka?, başka?" demek mi? Başlangıçtan kabul ediyorsanız, sorun orada patlak veriyor demektir zaten.

Benim amacım şu, hz.muhammed'in dinde özel bir konumu olduğunu ispatlamaya çalışmak, kadınlar konusunda ona verilen ayrıcalıkların bunu ispatladığını düşünüyorum.

E-Muhtıra

Mesajgönderen E-Muhtıra » Pzr May 29, 2016 10:47 am

Kadınlarınız sizin için tarladır. O zaman tarlanıza nasıl dilerseniz öyle yaklaşın. ..." Bakara 223'ten.

Şu ifadedeki kaba üsluba bakar mısınız!? Başka bir söze/örneğe gerek var mı...

Ayrıca "İslam Dini ve Kadınlar" başlığı daha uygun olurmuş bence.

Size göre kaba olabilir ama bize göre değil.

Bence başlık uygun, çünkü islam ve kadın ilişkisini değil, islam büyüklerinin kadınlarla ilişkisini ele almayı amaçlıyorum.

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir