İslam büyükleri ve kadınlar

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
E-Muhtıra
Görüş: Müslüman

İslam büyükleri ve kadınlar

Mesajgönderen E-Muhtıra » Cum May 27, 2016 1:15 pm

Sürekli Hz.Muhammed'in çok eşliliği,evlatlığının eşiyle evlenmesi,hz.aişe ile küçük yaşta evliliği vs. negatif manada sürekli öne çıkarılıyor,diyelim ki bunların hepsini kabul ettik,kötü olduğuna kanaat getirdik, peki böyle örnekler diğer islam büyüklerinin hayatlarında fazlaca neden görülmüyor ? İslam büyükleri derken sahabileri,tabiin ve tebei tabiin denen sınıftaki kişileri, alimleri, fakihleri, muhaddisleri vs. gibi müslümanlara örnek olmuş,dinde delil,kaynak olarak alınan şahsiyetleri kastediyorum.

Yorumlarınızı alalım.

Kullanıcı avatarı
multiplayer1
Görüş: Negatif Ateist
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 8 kere

Re: İslam büyükleri ve kadınlar

Mesajgönderen multiplayer1 » Cum May 27, 2016 1:48 pm

http://kurandan.org/kadinlari-asagilayan-hadisler/

Alın size, "örnek" alınan şahsiyetler.

Edit:imla
God is a lie...

E-Muhtıra

Mesajgönderen E-Muhtıra » Cum May 27, 2016 5:00 pm

multiplayer1 yazdı:http://kurandan.org/kadinlari-asagilayan-hadisler/

Soruyu bir yerinizden anlayıp cevap vermezseniz sevinirim, müslümanların örnek aldığı şahsiyetler dedim, bu kadar mı körsünüz ? Ayrıca bana niye hadisleri gösteriyorsunuz, konumuz kadınlarla ilgili hadisler değil, başlığı bir kere daha okuyun ve kel alaka cevaplarla konuyu sabote etmeyin lütfen.

Kullanıcı avatarı
raskolnikov
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 49 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Mesajgönderen raskolnikov » Cum May 27, 2016 5:28 pm

E-Muhtıra yazdı:
Soruyu bir yerinizden anlayıp cevap vermezseniz sevinirim, müslümanların örnek aldığı şahsiyetler dedim, bu kadar mı körsünüz ? Ayrıca bana niye hadisleri gösteriyorsunuz, konumuz kadınlarla ilgili hadisler değil, başlığı bir kere daha okuyun ve kel alaka cevaplarla konuyu sabote etmeyin lütfen.

Hadis aktaranlar İslam büyükleri değil mi? Bugün mezhepler, insanlar hadislere itibar etmiyor mu? Onların kadınlara bakışını ortaya kymak sorunuza cevap oluyor zaten ama bunu kavrayamayacak kadar körsünüz. Üstelik bu sitede böyle üsluplar kullanmayın. Ayak takımının forumlarında kendinize hemen başköşede bir yer bulabilirsiniz.
Büyük idealler uğruna önce küçük bir azınlık savaşım vermiştir. (Einstein)

Kullanıcı avatarı
NOLAN
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 93 kere
Alınan Teşekkür: 76 kere

Mesajgönderen NOLAN » Cum May 27, 2016 5:57 pm

Bu bir kültür meselesi..Yaşadığınız yerde toplum nasıl davranıyorsa,sizde öyle davranırsınız..Bugün Türkiye'de çok eşli olmak AYIP kabul edilir ama çok eşli olanlar da var..
Sahabeyi bu konuda araştırmaya gerek yok veya mezhep imamlarını..Zaten bunların çoğu mit..
İlla bir isim istersen,meşhur HASAN var..Hasan'ın YÜZLERCE kadınla birlikte olduğu söylenir ve bu kişiyi Muhammed çok sever..
Mantıken bir müslümanın tek eşli olması doğru olmaz..Çünkü Muhammed çok eşli olduğu halde,başka kadınlarla ardarda birlikte olmak için CEBRAİL'den yardım isteyen birisi..İslam'ın şah damarlarından birisi sekstir ve bu seks sonucunda çokça çocuk meydana getirmek şarttır..Öyle ki,Muhammed tecavüze uğrayan kadınların dışına boşalınmasını(AZL) bile yasaklamıştır..
İslam iğrençliktir,başka da birşey değil..!
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
multiplayer1
Görüş: Negatif Ateist
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 8 kere

Mesajgönderen multiplayer1 » Cum May 27, 2016 6:33 pm

E-Muhtıra yazdı:
multiplayer1 yazdı:http://kurandan.org/kadinlari-asagilayan-hadisler/

Kusura bakmayın ilk yorumu yazarken IQ seviyenizi bilmiyordum.

Not: IQ; intelligence quotient. Zeka katsayısı.
God is a lie...

E-Muhtıra

Mesajgönderen E-Muhtıra » Cum May 27, 2016 8:57 pm

raskolnikov yazdı:
E-Muhtıra yazdı:

Hadis aktaranlar İslam büyükleri değil mi? Bugün mezhepler, insanlar hadislere itibar etmiyor mu? Onların kadınlara bakışını ortaya kymak sorunuza cevap oluyor zaten ama bunu kavrayamayacak kadar körsünüz. Üstelik bu sitede böyle üsluplar kullanmayın. Ayak takımının forumlarında kendinize hemen başköşede bir yer bulabilirsiniz.

Uygulama var mı hemşerim uygulama ?

E-Muhtıra

Mesajgönderen E-Muhtıra » Cum May 27, 2016 9:06 pm

NOLAN yazdı:Bu bir kültür meselesi..Yaşadığınız yerde toplum nasıl davranıyorsa,sizde öyle davranırsınız..Bugün Türkiye'de çok eşli olmak AYIP kabul edilir ama çok eşli olanlar da var..
Sahabeyi bu konuda araştırmaya gerek yok veya mezhep imamlarını..Zaten bunların çoğu mit..
İlla bir isim istersen,meşhur HASAN var..Hasan'ın YÜZLERCE kadınla birlikte olduğu söylenir ve bu kişiyi Muhammed çok sever..
Mantıken bir müslümanın tek eşli olması doğru olmaz..Çünkü Muhammed çok eşli olduğu halde,başka kadınlarla ardarda birlikte olmak için CEBRAİL'den yardım isteyen birisi..İslam'ın şah damarlarından birisi sekstir ve bu seks sonucunda çokça çocuk meydana getirmek şarttır..Öyle ki,Muhammed tecavüze uğrayan kadınların dışına boşalınmasını(AZL) bile yasaklamıştır..
İslam iğrençliktir,başka da birşey değil..!

Tamam Hasan'ı da kabul ettik, başka ?

Kullanıcı avatarı
Cryst
Tech
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 31 kere
Alınan Teşekkür: 23 kere

Mesajgönderen Cryst » Cum May 27, 2016 9:17 pm

Konu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmamakla beraber kişisel fikrim, bahsi geçen dönem genelde muhammed üzerinden anlatıldığı için senin bahsettiğin kişilerin özel hayatları çok ön plana çıkmamıştır bence.

Kullanıcı avatarı
NOLAN
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 93 kere
Alınan Teşekkür: 76 kere

Mesajgönderen NOLAN » Cum May 27, 2016 9:17 pm

E-Muhtıra yazdı:.....Tamam Hasan'ı da kabul ettik, başka ?

Bu konulara pek dikkat etmiyorum..Önemsemiyorum da..

Muhammed'in bir hayalet olduğunu kabul eden birisi,tutupta bu hayalet ve hayalet arkadaşlarının karıları/eşleri ile ilgilenmez..

Size birşey söyleyeyim..Önemli olan Muhammed'in veya takipçilerinin çok eşli olması değil,bu kişilerin doymaması..!

Muhammed bir gecede tüm karılarını dolaşmış mı?
Evet,dolaşmış..
İsterse 2 karısı olsun,önemli değil..
Bir peygamber,bir gecede tüm karıları ile tek tek seks yapıyor..Önemli olan bu..
Durmamış tabi..Tutmuş Cebrail'den yardım istemiş..Demiş ki,''daha çok nasıl seks yapabilirim?''
Peygamberin ettiği lafa bakın..Hem de bir gecede tüm karılarını gezen birisi bu..
Cebrail'de ''KEŞKEK YE'' demiş..Muhammed'de ''peki'' demiş..

Sende bir müslüman olarak bunlara kafayı takacağına,mesela Ebu hanife'nin kaç eşi varmış,onu düşünüyorsun..!
Doğada ahlak yoktur..

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir