Başörtüsü Mücadelesini Kazandık ama Tesettürü Kaybettik!

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 242 kere
Alınan Teşekkür: 206 kere

Re: Başörtüsü Mücadelesini Kazandık ama Tesettürü Kaybettik!

Mesajgönderen AgnostikBey » Prş May 19, 2016 3:23 pm

raskolnikov yazdı:
Mütefekkir İnsan yazdı:
''Rapor, çocukların cinsel istismarının ‘rızaya' dayalı olabileceğini ama yine de suç olarak kalması gerektiğini söyledikten sonra çocuk istismarcısının tecavüz ettiği çocukla 5 yıl boyunca ‘sorunsuz" ve ‘başarılı' bir evlilik sürdürmesi halinde denetimli serbestlikten yararlanmasını öneriyor. ''

Buna katılıyor musunuz?

Mütefekkir İnsan yazdı:Bu gerçekten böyleyse durum vahim.

Görünene göre katılmamış ki katılmak namümkün böyle bir karara.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

bir_akil_insan
Görüş: atheist
Alınan Teşekkür: 19 kere

Mesajgönderen bir_akil_insan » Prş May 19, 2016 11:11 pm

burada daha çok çocuklarını satmak isteyen aieleler düşünülmüş gibi geliyor. artık çocuğu satabilmeleri için en kötü olasılıkla uyduruk bir istismar davası yetecektir.

iki durum söz konusu.

- çocuk yeni sahibine satılır ve birlikte yaşar giderler

çocuk eğer durumdan memnun değil ve olan biteni açık ederse
- dava açılır, çocuğun cinsel saldırıya uğradığı söylenir
- çocukla sahibi birlikte yaşarlar
- çocuk evlilik danışmanları tarafından da sürekli durumu kabullenmesi yönünde telkin edilir

bu durum aynı zamanda örnek olarak da şu şekilde kullanılacaktır. her iki durumda da bu adamın altına yatacaksın, ister mahkeme kararıyla, ister kendi rızanla diye çocuğun çaresiz olduğu kendisine kabul ettirilecektir.

ateistdusunce
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 3 kere

Mesajgönderen ateistdusunce » Cum May 20, 2016 7:26 am

Ben kapitalistim neden çünkü hiçbir inanç kapitalizmin karşısında duramaz. Sen 30 sene ideolojin için savaşırsin sonra kapitalizm gelir onu metalaştırır. Çıkar onun meta olmasını hepiniz izlersiniz.

Kullanıcı avatarı
raskolnikov
Edilen Teşekkür: 49 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Mesajgönderen raskolnikov » Cum May 20, 2016 2:03 pm

ateistdusunce yazdı:Ben kapitalistim neden çünkü hiçbir inanç kapitalizmin karşısında duramaz. Sen 30 sene ideolojin için savaşırsin sonra kapitalizm gelir onu metalaştırır. Çıkar onun meta olmasını hepiniz izlersiniz.

kapitalistim derken büyük burjuvasınız sanırım. Ama hayat tamamen metalaştırılamaz. Modern toplum büyük oranda kuşatılmış olsa da içinde karşı çıkışlar ve karşı alanlar her zaman vardır. İnsanın son kalesi evi, küçük bir direniş gurubu ve dostları dahi kalsa, orada bile metalaşmamış ilişkiler vardır. Bence asıl teslimiyet ve kölelik bunu baştan kabul etmektir. F. Engels'in dediği gibi, bir devrimci kollarından kelepçelense dah, tutsak ola o değil ona kelepçeyi takanlardır, çünkü sistemin bekçileri onlardır.
Büyük idealler uğruna önce küçük bir azınlık savaşım vermiştir. (Einstein)

ateistdusunce
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 3 kere

Mesajgönderen ateistdusunce » Cum May 20, 2016 3:07 pm

raskolnikov yazdı:
ateistdusunce yazdı:Ben kapitalistim neden çünkü hiçbir inanç kapitalizmin karşısında duramaz. Sen 30 sene ideolojin için savaşırsin sonra kapitalizm gelir onu metalaştırır. Çıkar onun meta olmasını hepiniz izlersiniz.

kapitalistim derken büyük burjuvasınız sanırım. Ama hayat tamamen metalaştırılamaz. Modern toplum büyük oranda kuşatılmış olsa da içinde karşı çıkışlar ve karşı alanlar her zaman vardır. İnsanın son kalesi evi, küçük bir direniş gurubu ve dostları dahi kalsa, orada bile metalaşmamış ilişkiler vardır. Bence asıl teslimiyet ve kölelik bunu baştan kabul etmektir. F. Engels'in dediği gibi, bir devrimci kollarından kelepçelense dah, tutsak ola o değil ona kelepçeyi takanlardır, çünkü sistemin bekçileri onlardır.

Hayatı tamamen metalaştırmak isteyen zaten yok .bu kapitalizmin temeline aykırı. Kapitalizm ;çıkarcıdır , kendisine daima düşman gerekir. Yoksa kendi yaratır,Savaşlar çıkarır.
Bu uğurda canlı evrimsel olarak zaten çıkarcı bir yapıdadır ve kendi çıkarlarını korumak için savaşır. Kapitalizm ise sistemi kullanarak köle(işçi sınıfı insanlar) olan koloniyi kullanır.

Kullanıcı avatarı
raskolnikov
Edilen Teşekkür: 49 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Mesajgönderen raskolnikov » Cmt May 21, 2016 9:10 am

ateistdusunce yazdı:
Hayatı tamamen metalaştırmak isteyen zaten yok .bu kapitalizmin temeline aykırı. Kapitalizm ;çıkarcıdır , kendisine daima düşman gerekir. Yoksa kendi yaratır,Savaşlar çıkarır.
Bu uğurda canlı evrimsel olarak zaten çıkarcı bir yapıdadır ve kendi çıkarlarını korumak için savaşır. Kapitalizm ise sistemi kullanarak köle(işçi sınıfı insanlar) olan koloniyi kullanır.

Kapitalizm ile evrimsel doğal seleksiyon arasında bir bağlantı kurulamaz. Mesela birbirlerine yardım ederek hayatta kalan türlerde vardır. Kapitalizm tersine doğadan müthiş bir kopmayı temsil eder. İnsanın bu durumu ile doğal yaşam arasında bir bağlantı yoktur. Canlı çıkarcıdır eşittir kapitalizm doğrudur yaklaşımı çok basit bir yaklaşım. Kapitalizm tersine insan soyu için zararlıdır; doğal hiç bir tarafı yoktur. Kapitalizmin insanlığı getirdiği durum ortada. Zaten böyle devam edip herşey çıkar temelli bir hal almaya başladıkça dünya asla iyi bir yer olmayacak. Belli mükemmel bir sistem kurulmayacak ama bu sistem insanlık için acıdan başka, paranın gücünden başka hiç birşey getirmiyor. Doğal yetenekleri boğuyor, aklı paraya köle ediyor. İnsanlığın eğer evrimsel süreçte gerçekten edindiği olağan üstü birşey varsa da akıldır. Ancak kapitalizm bu aklın köleleştirilmesine ve yitirilmesine sebep oluyor.
Büyük idealler uğruna önce küçük bir azınlık savaşım vermiştir. (Einstein)

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir