Başörtüsü Mücadelesini Kazandık ama Tesettürü Kaybettik!

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Şeyh Pir
Görüş: Hanif Müslüman
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 3 kere

Başörtüsü Mücadelesini Kazandık ama Tesettürü Kaybettik!

Mesajgönderen Şeyh Pir » Çrş May 18, 2016 1:04 pm

Yeni Şafak yazarı, Yusuf Kaplan'ın düşünceleri şu şekilde, "Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz (sav), 'din, samimiyettir; din, samimiyettir; din, samimiyettir' diye buyurmuştu. O yüzden “Emrolunduğun gibi dosdoğru ol” âyetinin kendilerini ihtiyarlattığını söyleyecekti. Rahmet Peygamberi'nin gösterebileceği, bizim de aynı samimiyeti gösterdiğimiz zaman, bizi, hakikatten süt emen, hakikat'in hakikatli çocuklarını hiç bir gücün dize getiremeyeceğini gösteren Nebevî şuur ve hayat şartı bu.

DİN, SAMİMİYETTİR

Samimiyet, hakikate sadakat göstermek, her hâl ve şartta, hiç bir kınayıcının kınamasına aldırmadan, hakikat'in izini sürmek demek.
Bu satırları şunun için yazıyorum: Son yıllarda, sekülerleşmenin en sefih örnekleri İslâmî kesimleri kasıp kavuruyor. Samimiyetlerini yerle bir ediyor. Samimiyetin yerini, dünyanın ayartıcı aygıtları almaya başladı: İnsanlar, kariyeri, başarıyı, parayı-pulu, makamı-mevkiyi kutsamaya başladılar" ...

Haberin tam metni için,

http://www.yenisafak.com/yazarlar/yusufkaplan/basortusu-mucadelesini-kazandik-ama-tesetturu-kaybettik-2029048
''Ontolojik bir mesele yüzünden öleni duymadım.''

Albert Camus

Kullanıcı avatarı
Malta eriği
Edilen Teşekkür: 4 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Re: Başörtüsü Mücadelesini Kazandık ama Tesettürü Kaybettik!

Mesajgönderen Malta eriği » Çrş May 18, 2016 1:19 pm

dinin, hele İslamın samimiyetle alakası yoktur. dinlerin tümüyle yalan üzerine kurulu olması gerçeğini bir yana bırakırsak, islamda takiyye diye bir uygulama vardır. müslümana, islam dininin memfaati için yalan söylemek mübahtır. kafir olarak gördüğü kişilere yalan yere yemin edebilir ve bundan mesul olmaz.
ayrıca dar ül-harb olarak gördüğü bir memlekette her haltı edebilir. normalde haram olan şeyler, müslüm dar ül-harb topraklarındayken haram olmaz. al sana samimiyet.

ayrıca tebliğ amaçlı, kopyala-yapıştır tarzı mesajların bu forumda yasaklanmasını umuyorum. varsa bir diyeceğin yaz. Facebook paylaşımı gibi işleri, Facebook'ta yap.
Foxx Alla!!! Foxx il-Gvern!!!

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 249 kere
Alınan Teşekkür: 213 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Çrş May 18, 2016 1:27 pm

Haber kaynağını gösterseniz bile tüm haber içeriğini birebir paylaşım yapamazsınız, bilginize. Yönetmeliğimizde de ufak bir güncelleme yapıyorum durumla ilgili.

Ayrıca içerikle ilgili olarak mücadeleyi kazandınız da bir doyum hali yaşadınız mı? Hep daha fazlasını talep edeceksiniz. Dürtülerini kontrol edemiyor çünkü sizin zihniyet. Misal,

TBMM Boşanma Komisyonundan çıkan skandal sonuç: Çocuklar istismarcıyla evlendirilecek
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Şeyh Pir

Mesajgönderen Şeyh Pir » Çrş May 18, 2016 2:06 pm

Malta eriği yazdı:dinin, hele İslamın samimiyetle alakası yoktur. dinlerin tümüyle yalan üzerine kurulu olması gerçeğini bir yana bırakırsak, islamda takiyye diye bir uygulama vardır. müslümana, islam dininin memfaati için yalan söylemek mübahtır. kafir olarak gördüğü kişilere yalan yere yemin edebilir ve bundan mesul olmaz.
ayrıca dar ül-harb olarak gördüğü bir memlekette her haltı edebilir. normalde haram olan şeyler, müslüm dar ül-harb topraklarındayken haram olmaz. al sana samimiyet.

ayrıca tebliğ amaçlı, kopyala-yapıştır tarzı mesajların bu forumda yasaklanmasını umuyorum. varsa bir diyeceğin yaz. Facebook paylaşımı gibi işleri, Facebook'ta yap.

Takiyye, iddia ettiğiniz gibi islam dininin menfaatini korumak için felan değil ( artık ne demekse,islamın korunmaya ihtiyacı mı var yani ? ) BİREYSEL olarak bir müslümanın , gönülden olmamak şartıyla ,zorunluluk durumunda , canı, malı, namusu korumak için başvurabileceği, Allah'ın cevaz verdiği bir yoldur. Zorunluluk hali ortadan kalkınca herşey aslına dönmek zorunda.

İslam'ın ahlak kurallarında darul harb, darul islam diye bir ayrım yoktur. İslamın koyduğu ahlak kuralları, her durumda, her yerde, her zaman geçerlidir ve sorumluluk yükler.

Beğendiğim bir yazıyı burada paylaşmayla tebliğin ne alakası var ki ? Ayrıca yazıda hiçbir tebliğ ifadesi, amacı da yok, tabii yazıyı okumadan ezbere konuşunca böyle potlar kırılması doğaldır.

Albert Camus

Şeyh Pir

Mesajgönderen Şeyh Pir » Çrş May 18, 2016 2:21 pm

AgnostikBey yazdı:Haber kaynağını gösterseniz bile tüm haber içeriğini birebir paylaşım yapamazsınız, bilginize. Yönetmeliğimizde de ufak bir güncelleme yapıyorum durumla ilgili.

Ayrıca içerikle ilgili olarak mücadeleyi kazandınız da bir doyum hali yaşadınız mı? Hep daha fazlasını talep edeceksiniz. Dürtülerini kontrol edemiyor çünkü sizin zihniyet. Misal,

TBMM Boşanma Komisyonundan çıkan skandal sonuç: Çocuklar istismarcıyla evlendirilecek

Ne yapalım, bundan sonra tüm içeriği paylaşmayız , emir demiri keser.

Doyum hali yaşanmıyor ki bu tür yazılar çıkabiliyor İslami hassasiyetli medyada.

''Rapor, çocukların cinsel istismarının ‘rızaya' dayalı olabileceğini ama yine de suç olarak kalması gerektiğini söyledikten sonra çocuk istismarcısının tecavüz ettiği çocukla 5 yıl boyunca ‘sorunsuz" ve ‘başarılı' bir evlilik sürdürmesi halinde denetimli serbestlikten yararlanmasını öneriyor. ''

http://tr.sputniknews.com/turkiye/20160517/1022801144/tbmm-bosanma-cocuk-istismar.html

Bu gerçekten böyleyse durum vahim.

Albert Camus

Kullanıcı avatarı
Malta eriği
Edilen Teşekkür: 4 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Mesajgönderen Malta eriği » Çrş May 18, 2016 2:36 pm

"Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz (sav), 'din, samimiyettir; din, samimiyettir; din, samimiyettir' diye buyurmuştu. O yüzden “Emrolunduğun gibi dosdoğru ol” âyetinin kendilerini ihtiyarlattığını söyleyecekti. Rahmet Peygamberi'nin gösterebileceği, bizim de aynı samimiyeti gösterdiğimiz zaman, bizi, hakikatten süt emen, hakikat'in hakikatli çocuklarını hiç bir gücün dize getiremeyeceğini gösteren Nebevî şuur ve hayat şartı bu."

bu tebliğ değil mi diyorsun? sübyancı muho ne zaman alemlere rahmet olmuş? alemlerin başına bela oldu sadece.
Foxx Alla!!! Foxx il-Gvern!!!

Kullanıcı avatarı
Mems
Görüş: Yıldız Tozu
Edilen Teşekkür: 68 kere
Alınan Teşekkür: 58 kere

Mesajgönderen Mems » Çrş May 18, 2016 5:09 pm

İnsanın saç kılından tahrik olan ve bunu dogru birseymis gibi diger nesillere aktaran insanla tartışarak sonuca ulasilabilirmi bilmiyorum. Saçını kapatan ların bunu yapmadan önce üzerinde kafa yorduğunu sanmiyorum. Aynı insanlar çıplaklığın empoze edildiği toplumda yine kafa yormayip çıplak gezerlerdi emin olabilirsiniz . Ben tesettürün gelişen dünyada topluma ayak uyduramayan standart başortusunun evrimlesmis hali olduğu kanısındayım.
Çoğunluk her zaman bir şeylere inanmanızı ister,çok az insan gerçekler den bahseder, çünkü gerçekler zihni rahatsız eder, ama bu haz inanmaktan daha lezzetlidir ve cesaret ister, iki türlüde yaşarsınız biri hakikatle diğeri yalanlarla biter.

Kullanıcı avatarı
NOLAN
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 97 kere
Alınan Teşekkür: 77 kere

Mesajgönderen NOLAN » Çrş May 18, 2016 5:53 pm

''Din samimiyettir'' denmiş..Bak şu lafa ya..

Kuran'dan iki ayeti koyuyorum önünüze..Abese 1-2 ;'' Kendisine o âmâ geldi diye Peygamber yüzünü ekşitti ve öteye döndü.''

Gördünüz mü Muhammed'i?
Sizce samimi bir davranış mı bu?
''Ben peygamberim'' diyen birisi,kendisine gelen kör birine sırtını dönüp,yüzünü ekşidiyor..Böyle peygamber mi olur?!

Ayrıca şunu da söylemek lazım..Muhammed peygamberliğini ilan ettikten 19 sene sonra,Kabe'de çıplak tavafı yasaklamıştır..
Hoppala :D
Bizim müslümanlarda türbannnnn,başörtüsüüüüü diye feryat ediyorlar..Yahu,senin peygamberin 19 sene insanların Kabe'yi çırılçıplak tavaf etmesine seslenmemişte,sen 21.yüzyılda ne başörtüsünden,ne davasından bahsediyorsun :roll:
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
raskolnikov
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 49 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Mesajgönderen raskolnikov » Çrş May 18, 2016 9:53 pm

Mütefekkir İnsan yazdı:
''Rapor, çocukların cinsel istismarının ‘rızaya' dayalı olabileceğini ama yine de suç olarak kalması gerektiğini söyledikten sonra çocuk istismarcısının tecavüz ettiği çocukla 5 yıl boyunca ‘sorunsuz" ve ‘başarılı' bir evlilik sürdürmesi halinde denetimli serbestlikten yararlanmasını öneriyor. ''

Buna katılıyor musunuz?
Büyük idealler uğruna önce küçük bir azınlık savaşım vermiştir. (Einstein)

Kullanıcı avatarı
multiplayer1
Görüş: Negatif Ateist
Alınan Teşekkür: 8 kere

Mesajgönderen multiplayer1 » Prş May 19, 2016 6:41 am

Bu ülke uzun zamandır hiç bir şey kazanmadı. Hep kaybediyor. Çocuk tecavüzcülerini içeriye atmamak için elinden geleni yapan yasama mı olur? Böyle yasamayı uygulayacak yargı mı olur? Bu nasıl bir ahlaksızlıktır.
God is a lie...

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir