Müslümanlar henoteisttir..!

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Kurnaz
Görüş: Monoteist
Edilen Teşekkür: 23 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Re: Müslümanlar henoteisttir..!

Mesajgönderen Kurnaz » Pzr May 15, 2016 2:46 pm

Siz nasıl inanmadığınız hâlde Kur'an ayetlerini kendi fikrinizi delillendirmek için kullanıyorsanız ben de aynısını yapmış bulundum. Bunda şaşılacak bir durum göremiyorum. Sizin ayetlerden alıntı yapmanız, sizi müslüman yapıyor mu? Hayır. Benim hadislerden örnek vermem beni hadisçi yapar mı? Hayır.

Diyanetten bana ne ya hu? Benim müslüman olup olmadığıma karar verecek mercii diyanet işleri başkanlığı değildir. Bana göre de onlar müslüman değil, bunu ne yapacağız peki?

Kafirin kelime anlamı bir şeyi örtmek, gizlemektir. Kur'an'da kullanılış mantığına bakarsak Allah'ın delillerini ve ayetlerini bilip de başkalarından gizleyenler için kullanıldığını görürüz. Bunu da biz/ikimiz değil, din alimi olarak geçinen kişiler yapmakta.

İslâm'ın tüm prensipleri, uygulamaları Kur'an'ın içinde mevcuttur. Kendisi tam, eksiksiz, apaçık, kolaylaştırılmış bir kitaptır. Kendisinden başka hadislere/sözlere gerek olmadığını söylemektedir. Ahsenel hadistir. Sözlerin en güzelidir. Hâl böyle iken Kur'an'a denk kitaplar koymak şirkin en âlâsıdır.

Tabiatım gereği çabuk coşabiliyor olabilirim. K. bakma babuş.
عليها تسعة عشر

Kullanıcı avatarı
NOLAN
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 97 kere
Alınan Teşekkür: 77 kere

Mesajgönderen NOLAN » Pzr May 15, 2016 3:11 pm

Kurnaz yazdı:Siz nasıl inanmadığınız hâlde Kur'an ayetlerini kendi fikrinizi delillendirmek için kullanıyorsanız ben de aynısını yapmış bulundum......

İslam'da birey yoktur..Siz kendinizi birey olarak görüyor ve kendi kafanıza göre İslam'ı yorumlamaya çalışıyorsunuz..Ehli bidat ehlisiniz yani..

Hadisi kabul etmiyorum demek,mezhepleri de kabul etmiyorum demektir..Hadis yok,mezhep yok ama sadece Kuran var..Kuran'da ne Muhammed var,ne namaz var,ne hac..Hatta içkinin haram olduğu bile yazmaz Kuran'da..Siz içki içiyor musunuz?Ya da ne yapıp yapmayacağınıza nasıl karar veriyorsunuz?
Türkçe Kuran okuyarak mı hayatınızı dizayn ediyorsunuz?
Hangi çevirinin doğru olduğunu nereden biliyorsunuz?
Hadi diyelim,arapça biliyorsunuz..Tamam da hangi arapça?Bir sürü lehçesi var..
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 53 kere

Müslümanlar henoteisttir..!

Mesajgönderen Engse Hohol » Cum May 20, 2016 4:03 pm

İslamın uyduruk tarihi bilgilerine örnek bakımından en ucube veri, hz adem'inkidir. İslama göre Hz Adem'in boyu 40 metre (60 Zira)'dir. Resimde Hz Adem'in mezarı Anakonda yılanı gibi görülmektedir. Yahu adam sorar kendine, 40 metre boyunda bir adamın bel ve göğüs genişliği 1 metre mi olur? Erkek beden tablosu derki ortalama olarak, 180 cm boyundaki bir adamın bel genişliği bedeni 50, göğüs genişliği bedeni 98'dir. Bu durumda 40 metre uzun boyuyla Hz Adem'in bel genişliği 4 metre, göğüs genişliği 7 metre olmalıyken bakıyoruz fotoğrafa, Adem'in boyu 40 metre, Adem'in bel ve göğüs genişliği nasıl 1 metre ortalamasında kalabilmiştir!

Resim

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 209 kere
Alınan Teşekkür: 179 kere

Mesajgönderen hector » Cum May 20, 2016 11:09 pm

Kurnaz merhaba ,

Ben Nolan'a katılıyorum bu konuda. Biz hem hadisleri hemde kuranı gerçek olarak tabi ki kabul etmiyoruz ama islamdan örnek verirken kullanmamızda gayet doğal çünkü islamın temeli bunlar.Fakat müslüman olan birisinin hadisleri( en azından sahih hadisleri) kabul etmiyorum demesi islamı tam anlamıyla kabul etmeyip kendi kafasına göre bir din yaşıyor demektir. Bu davranışın da islama uygun olduğunu iddia atmek büyük bir yanılgıdır.
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

Kullanıcı avatarı
NOLAN

Mesajgönderen NOLAN » Cmt May 21, 2016 11:55 am

Engse Hohol yazdı:Resim

Merhaba Engse..
Gerçek mi bu :D
Bu inanç denilen şeyin,insan beyni üzerindeki etkisi inanılmaz gerçekten..
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 53 kere

Mesajgönderen Engse Hohol » Cmt May 21, 2016 3:22 pm

Adem'in mezarı nerede bilinmiyor değerli Nolan, temsili türbe yapmışlar ona. Görüntü temsili türbeden bir fotoğraf. Türbeyi ademin rivayet ölçülerine göre yapmışlar. Gerçekten ademin 40 mt boyunda olması olanaksız. Yani adem'in gerçek mezarı nerede bilinmediğinden kurgusal mezar yapmışlar ona. İnanılası olmasa da Havva'nın mezarı Cidde'de, temsili değil gerçek mezarı. Aynı zamanda cidde, Havva'nın cennetten kovulduktan sonra dünyaya ilk indiği bölge.

Hacı emmiyi dinleyelim;
Cidde'de Hz Havva'nın mezarı

Necef'te Hz Adem'in temsili mezarı
Şam yakınlarında Kasyun dağında Habil'in 6 Metrelik Türbesi
Cizre'de Hz Nuh'un türbesi
Medine'de Hz Muhammedin mezarı

Bence bütün bu mezar ve türbeler temsilidir.

Kullanıcı avatarı
NOLAN

Mesajgönderen NOLAN » Cmt May 21, 2016 4:53 pm

Engse Hohol yazdı:Adem'in mezarı nerede bilinmiyor değerli Nolan, temsili türbe yapmışlar ona. Görüntü temsili türbeden bir fotoğraf. Türbeyi ademin rivayet ölçülerine göre yapmışlar. Gerçekten ademin 40 mt boyunda olması olanaksız. Yani adem'in gerçek mezarı nerede bilinmediğinden kurgusal mezar yapmışlar ona. İnanılası olmasa da Havva'nın mezarı Cidde'de, temsili değil gerçek mezarı. Aynı zamanda cidde, Havva'nın cennetten kovulduktan sonra dünyaya ilk indiği bölge.

Hacı emmiyi dinleyelim;
Cidde'de Hz Havva'nın mezarı

Necef'te Hz Adem'in temsili mezarı
Şam yakınlarında Kasyun dağında Habil'in 6 Metrelik Türbesi
Cizre'de Hz Nuh'un türbesi
Medine'de Hz Muhammedin mezarı

Bence bütün bu mezar ve türbeler temsilidir.

Sn.Engse,bizde yıllarca inandık..Şahsen hocalara da çok gittim,hatta bir türbe etrafında dönmüşlüğüm bile vardır..Yani o kadar ebleh biriydim :D

''X türbesi etrafında 7 kez dönersen,x derdinden kurtulursun'' gibi bir inanç olabilir..Bizim inandığımız da buydu zaten ama ''X türbesindeki yatan veli veya peygamber 40 metreymiş'' dediğiniz anda,burada bir kıvılcım çakması lazım insanlarda..Çünkü bu olacak iş değil(*)..Çünkü evrim,böyle birşeyin olamayacağını çoktan kanıtlamış durumda..Eğer bilim olmasaydı karşımızda,40 metre olduğu söylenen peygamberlere belki bizde dinsiz olduğumuz halde inanabilirdik..''Geçmişte olabilir'' diyebilirdik ama bilim var karşımızda..Bilime rağmen,40 metre boyunda bir insanın varlığını gerçek sanmak;inancın ne kadar tehlikeli olabileceğini kanıtlar..Bugün bir insanın 40 metre boyunda olabileceğine inanan birisi,yarın kendini tekbir getirip rahatlıkla patlatabilir..Bu bakımdan burada ve benzer yerlerde,''yapmayın,şu arabın paçasından tutmayı bırakın'' diye insanları uyarıyoruz..

Bilim demişken,dün akşam bir belgesel izledim..Bir arkeolog veya bir antropolog genç bir bayan,bir mağarada atalarımızdan birisi olan Homo Naledi'ye ait kemik parçaları bulunduğu için sevincinden hüngür hüngür ağlıyordu..

Diyeceğim,bir tarafta bilim için ağlaşan insanlar,diğer tarafta 40 metre insanların var olduğuna inanan insanlar..Müthiş bir uçurum var arada..

*Bir ara anneme ''anne cennette içki var'' demiştim..Nasıl kızdı bana :D
İnsanlar Cennet'in güzel bir yer olduğuna inanıyor sadece ama Cennet'in nasıl bir yer olduğunu izah ederseniz,insanlar neye inandıklarını sorgulayabilirler..
Doğada ahlak yoktur..

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir