Muhammed'in yüzüne kim tükürdü?

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
NOLAN
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 97 kere
Alınan Teşekkür: 77 kere

Muhammed'in yüzüne kim tükürdü?

Mesajgönderen NOLAN » Çrş May 11, 2016 11:47 pm

Halef'in oğlu Übey ile Ebu Muayt'ın oğlu Ukbe birbirleriyle dost idiler,aralarında iyi geçinirlerdi..Ukbe,Resulüllah(S.A.V.)'e gelip oturur ve onu dinlerdi..Bu Übeyy'e ulaşınca Ukbe'ye gelip şöyle dedi;
''Senin Muhammed ile oturup onu dinlediğin bana ulaşmadı mı ki!Eğer sen ona gidip oturursan veya onu dinlersen ve ona gidip yüzüne tükürmezsen,yüzüne bakarak seninle konuşmak haram olsun!'' diye yemin etti..Allah'ın düşmanı Ebu Muayt'ın oğlu Ukbe'de -Allah ona lanet eylesin- bunu yaptı..Bunun üzerine yüce Allah(C.C.) ikisi hakkında şu ayetleri indirdi;
Furkan suresi 27-28-29.ayetler;
-O gün zalim kimse, (çaresizlik içinde) ellerini ısırıp şöyle diyecektir: “Ne olurdu ben de peygamberle beraber aynı yolu tutsaydım!”
-“Yazıklar olsun bana, keşke falanı dost edinmeseydim!”
-“Andolsun, Kur’an bana geldikten sonra beni ondan o saptırdı. Zaten şeytan insanı yardımcısız bırakıverir.”

Aynen aktardığım bu yazı,İbni Hişam'ın siretinde yazılıdır..Bir de koyunun döl yatağı üzerine atılmış..Bu zaten bilinen birşey de,bu yüze tükürme olayı her yerde yazmaz..Ayrıca tüküren kişi belli ama döl yatağını atan kişi belli değil..

Müslümanlar tabi ki bu yazılanlara bir kılıf uydururlar ama bu yazılanlar aklı başında olan birisini düşündürtmelidir..
Kendinizi Allah yerine koyun..Müslümanlar yapamaz bunu ama bir deneyin,yahu..
Kainatı Muhammed'in nurundan yaratmışım..Araplara bu son peygamberimi gönderip,amacım olan bilinmenin son safhasını tamamlamışım..Lakin benim son peygamberime,nuru ile kainatı yarattığım o yüce insanın yüzüne bir arap gelip tükürüyor..Üstelik bu arabı,bu Ukbe'yi de ben yarattım..!
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Malta eriği
Edilen Teşekkür: 4 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Re: Muhammed'in yüzüne kim tükürdü?

Mesajgönderen Malta eriği » Prş May 12, 2016 12:13 am

Uhud savaşında bir damla kanı yere düşecekken cebrail yetişip kanadıyla havada yakalamış. allah da cebraile demiş ki "yetişemeseydin dünyada canlı bırakmayacaktım". bir damla kanın yere değmesi sebebiyle hayatı yokedecekken, suratına tükürülmesine izin vermesi ilginçmiş. :)
Foxx Alla!!! Foxx il-Gvern!!!

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir