Kavmin Peygamberi-Peygamberin Kavmi

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Kurnaz
Görüş: Monoteist
Edilen Teşekkür: 23 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Re: Kavmin Peygamberi-Peygamberin Kavmi

Mesajgönderen Kurnaz » Pzr Nis 17, 2016 1:01 am

Böyle düzensiz ve dil kurallarını hiçe sayarak yazmaya devam edersen değil cevap yazmak, yazdığını okumayacağım bile. Böyle bir yazım şekli yok arkadaş. Valla odaklanamıyorum.
عليها تسعة عشر

Kullanıcı avatarı
Mems
Görüş: Yıldız Tozu
Edilen Teşekkür: 68 kere
Alınan Teşekkür: 58 kere

Mesajgönderen Mems » Pzr Nis 17, 2016 3:05 pm

Demagoji... sen okuma inan forum çok şey kaybeder. Lütfen oku yalvarıyorum.
Çoğunluk her zaman bir şeylere inanmanızı ister,çok az insan gerçekler den bahseder, çünkü gerçekler zihni rahatsız eder, ama bu haz inanmaktan daha lezzetlidir ve cesaret ister, iki türlüde yaşarsınız biri hakikatle diğeri yalanlarla biter.

Kullanıcı avatarı
Kurnaz
Görüş: Monoteist
Edilen Teşekkür: 23 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Mesajgönderen Kurnaz » Pzr Nis 17, 2016 9:37 pm

Birader neden olayı kişisel tartışmaya çekiyorsun anlamadım. Rahatsız olduğum bir şeyi dile getirdim. Uzun bir yazıyı okumak benim için bir problem teşkil etmez. Zira ben bir hukukçuyum. Yazmanın da bir adabı, kuralı vardır. Açıkçası böylesine özensiz bir yazı görünce okuyasım gelmiyor.
عليها تسعة عشر

Kullanıcı avatarı
Lexion
Moderatör
Görüş: Septik-Nihilist
Edilen Teşekkür: 63 kere
Alınan Teşekkür: 87 kere

Mesajgönderen Lexion » Pzr Nis 17, 2016 11:01 pm

Mems yazdı:Demagoji... sen okuma inan forum çok şey kaybeder. Lütfen oku yalvarıyorum.

Sayın Mems lütfen üslubunuza dikkat edin. Burası sadece dinsiz kesimin barınacağı bir forum değil. Forumun amacı da o değil. Forumun amacı belli tartışmaları yürütebilmek. Seviyeli bir biçimde. Tartışmanın da belli bir adabı ve kuralları vardır. Eğer bir taraf, karşı tarafın hareketlerinden memnun değilse bunu dile getirebilir. Buna demagoji demek çok absürt kaçmaktadır. Öte yandan tartışma dahilinde sizi göremiyorum? Bir tarafı aşağılama tavrınızı hiç anlamış değilim. Tartışmaya girmek isterseniz, tartışacağınız kişinin argümanlarına karşılık şeyler yazmaya özen gösterin. Sizde yazım tarzını beğenmiyorsanız pek tabii dile getirebilirsiniz. Ama böyle bir üslup ile değil.

Kurnaz bey çok haklı. Aynı şikayeti bende dile getirmiştim ve karşı taraf bana böyle bir şey söylememişken, siz Kurnaz beye neden böyle bir şey söylüyorsunuz anlamış değilim. Ve ben söyledikten sonra bile hala aynı görünümde ki iletileri atmaya devam etti kendisi. İkinci olarak Kurnaz beyde uyardı. Sizin tavrınız, Kurnaz beyin görüş kısmında benim gibi, sizin gibi şeyler yazmadığı için mi? Lütfen ön yargılarınızı bir kenara bırakın.
"Evolution is suicide. Because eventually you realize that life is stupid and pointless."

Kullanıcı avatarı
Mems
Görüş: Yıldız Tozu
Edilen Teşekkür: 68 kere
Alınan Teşekkür: 58 kere

Mesajgönderen Mems » Pzt Nis 18, 2016 12:48 am

Tartışma çıkarma niyetinde degilim, ama orada yapilan şey demagoji bende okudum arkadaşın yazdıklarını anlasilmayan birşey yok, sonrasında yazdıklarım biraz abartı haklısın, İmla kurallarına gelince uyulsa iyi olur ama kimse imla kurallarına uymak zorunda degil.
Çoğunluk her zaman bir şeylere inanmanızı ister,çok az insan gerçekler den bahseder, çünkü gerçekler zihni rahatsız eder, ama bu haz inanmaktan daha lezzetlidir ve cesaret ister, iki türlüde yaşarsınız biri hakikatle diğeri yalanlarla biter.

Kullanıcı avatarı
Alper ÇADIROĞLU
Görüş: Tüm Olasılıklar
Edilen Teşekkür: 9 kere
Alınan Teşekkür: 11 kere

Mesajgönderen Alper ÇADIROĞLU » Pzt Nis 18, 2016 12:22 pm

Kuranda arap kavmi ön planda evet... "Mekke şehrinin tanrısı..."
Her olasılık olabilir.
http://www.alpercadiroglu.wordpress.com (Yazdığım 300 küsür bilimsel yazı/makale.)

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 230 kere
Alınan Teşekkür: 199 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Pzt Nis 18, 2016 1:11 pm

Sitemize üye olan herkes imla kurallarına ve forum yönetmeliğimizin gereklerine uymak zorundadır.

cernomirdin isimli üyemizin düşüncelerinin çoğuna katılmakla beraber mesajlarında kullandığı dil ve yazım tarzı site tutumumuzla çelişmektedir. Ayrıca çevirilerinde var olan kurgu sıkıntısı yüzünden ya Türkçesinde ya Arapçasında bir sıkıntı olduğu hissediliyor. Kendisine özel bir mesaj ile durumu ve yaptırım hallerini dile getirdim.

Ancak eğildiği mevzu da detaylı bir konu. Şu sitede Fırat Bayram isimli bir yazar okunabilir dili ve akıcı üslubu ile uzun uzun çözümlemelerde bulunmuş bir vaziyette. İncelemenizi muhakkak öneririm.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

tenefüs
Görüş: deist
Edilen Teşekkür: 2 kere

Mesajgönderen tenefüs » Çrş Nis 27, 2016 10:38 am

Fussilet 3,İbrahim 4,Yusuf 2, Rad 37, Taha 113, Şuara 19 ,Zümer 28 ve anaşehir olan mekke ayeti benide hep düşündürmüştür neden bütün dilleri bütün kavimleri kapsmayor gibi.Sağlam sorgulamalar yapmış sayın cernomirdin.Bu başlık yüzünden gruba üye oldum takipteyim.Keşke konu uzmanı ,olayı kişiselleştirmeden fikrini sunacak olan islamcı üyeler yazsa birşeyler

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 53 kere

Mesajgönderen Engse Hohol » Cmt May 21, 2016 6:12 am

Muhammet, kur'an'da müminlere "aya çıkın" deseydi, islam tarihinde bilime katkı yapmış toplumları görebilirdik belki ama Muhammet, aya gidin demek yerine, egoist davranıp "ben ay'ı ikiye yardım" deyince, takipçi islam toplumları mistizme gömüldüler hep beraber. View of earth from moon.

Resim

Tarot
Görüş: şüpheci
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 9 kere

Mesajgönderen Tarot » Prş Haz 30, 2016 3:50 pm

Muhammed Babil mantığı ile konuşuyor.Babil efsanesini temel alarak konuşuyor.
Babilde diller karıştırıldığı için her kavme sadece kendi dilinde kitap yollanmalıdır.Eskilerin inanışı böyleydi.
Ortak lisan kaybolmuştu ve kavimlerin dilleri birbirlerine karşı yabancıydı,anlaşılmazdı.
Dillerin karışmasını tercih eden Tanrı bunun mecburi sonucu olarak her kavme kendi dilinde selenme tercihinide yapmış oluyordu.
''Rab şöyle dedi:gelin, aşağı inip dillerini karıştıralım ki birbirlerini anlamasınlar.Yaratılış 11:7,Tevrat''
''Böylece RAB onları yeryüzüne dağıtarak kentin yapımını durdurdu.Yaratılış 11:8,Tevrat''
''Bu nedenle kente Babil adı verildi. Çünkü RAB bütün insanların dilini orada karıştırdı ve onları yeryüzünün dört bucağına dağıttı.Yaratılış 11:9,Tevrat''
Ve Muhammed dilleri farklılaştırma işinin yaratıcının yaptığı bir iş olduğunu düşünmektedir.Yani Babil efsanesini doğru kabul etmektedir.
''Gökleri ve yeri Allah yarattı.Renklerinizin ve dillerinizin farklı kılınması onun işidir(işaretidir).Rum 22,Kuran''
O Babille ilgileniyordu ve Babil'in en ünlü efsanesini bilmemesi imkansızdır.
''Babilde iki melek sihir öğretiyorlardı.Adları Harut ve Marut...Bakara 102,Kuran''
Peygamberlik kavimsel olmalıdır.Çünkü Babilde insan kavimlerin dilleri birbirleri için anlaşılmaz hale getirildi.Bir kavmin dili diğer kavmin diline yabancıdır.
Bu durumda bir kavmin kendi dili dururken yabancı kavimlerin diliyle seslenmek abes olacaktır.Arap olana yabancı dilde seslenilmesi anormal olurdu(Nahl 103,Fussilet 44)
Arap kavminin kendi dili duruken Arap kavmine Arapça seslenmemek saçma olurdu.Sorun yaratırdı.
Arap kavmine Arap bir peygamber bulan Tanrı Türk kavmine Türk bir peygamber bulamadımı?
Araplara Arapça konuşan Arap bir peygamber çıkarması gerektiğini bilen bir Tanrı,Türkler için Türkçe konuşan Türk bir peygamber çıkarması gerektiğini fark edemedimi?
Bütün kavimler ondan sorumludur dememesinin(Zuhruf 44) bir sebebi olmalıdır.(Bunu dememesinin bir mantığı var)Bunu dememesine sebep Babil inanışıdır.Tanrının her kavme o kavmin kendi diliyle seslenme sorumluluğu vardır.
''Biz her peygamberi sadece kendi kavminin diliyle kendi kavmine yollarız.Onlara anlatabilmesi için bu böyledir.İbrahim 4,Kuran''
İbrahim 4 neden var?Neden İbrahim 4 deki vurguyu yapma gereği duymuş?Çünkü kavimlerin dillerinin birbirlerine karşı anlaşılmaz ve yabancı kılındığına inanmaktadır.
Babil inanışı olmayan biri İbrahim 4. ayetteki vurguyu yapma gereği duymazdı.
Tanrı insan dillerini birbiri için anlaşılmaz kılmak konusunda başarısız olmadığına göre,her kavme sadece o kavmin kendi diliyle seslenmelidir.Tanrı dilleri bölme işini başardığına göre,ortak dil yok olduğuna göre,artık bütün kavimlere tek dille seslenme işi bitmiştir.İmkansızlaşmıştır.Aksi halde dil karışıklığı işini başaramamış olurdu.Herkese tek dille seselenmesi Babil inanışına ters olurdu.
Ortak lisanı yok ettiyse,ortak lisan varmış gibi hareket etmeyecektir.Herkese tek dille seslenmeyi kendisi imkansız kılmıştır.
İNANÇ MANTIĞIN ÖLMESİDİR.MİTOLOJİK EFSANELERE GÜVENEMEYİZ.

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir