Göze göz... Dişe diş.. Kana kan. (KISAS)

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
PurpleLilac
Görüş: İslam
Edilen Teşekkür: 3 kere

Re: Göze göz... Dişe diş.. Kana kan. (KISAS)

Mesajgönderen PurpleLilac » Çrş Mar 09, 2016 8:15 pm

hector yazdı:
PurpleLilac yazdı:
hector yazdı:İslamın yaygın olduğu toplumlarda tecavüz oranının yüksek olmasının sebebini neye bağlıyorsunuz ?

Müslümanların aptallığına allah uyarmıştır. uymak/uymamak onlara kalmış

Ama yukarıda yazdığınız yorumla ile ters düşmüyor mu ? Dediniz ki " 100 değnek cezasından sonra kimse ananıza bacınıza kötü gözle bakmaz". Ama bu cezaların uygulandığı toplumlarda bu pek işe yaramıyor. Demek istediğim buydu.

Seks hayatın devamlılığı için bir kuraldır ve sekste müslüman ve hristiyan ateist ayrımı yapılmaz insanın temel taşıdır ama allah bizim ahlaksız bir yaşam sürmemizi istemez seks evlendikten sonra helaldir

PurpleLilac

Mesajgönderen PurpleLilac » Çrş Mar 09, 2016 8:16 pm

Aslında islamın dünyaya bakış açısını dikatle kavradığınızda en güzel şey olduğunu fark edeceksiniz.

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 204 kere
Alınan Teşekkür: 178 kere

Mesajgönderen hector » Çrş Mar 09, 2016 8:17 pm

@PurpleLilac ,

Demek istediğimi anlatamıyorum sanırım. İddianız yersiz. (kimse ananıza bacınıza bakmaz iddianız) . Ama islamın yaygın olduğu ülkelere gidip görün bakılıp bakılmadığına. üstelik 100 değnek cezaları ve taşlanan insanlar bile engel değil.

Ayrıca sürekli olarak üst üste yorumlar yapmayın lütfen. Tek bir mesajda yazın ne yazacaksanız. Forum kurallarına uymaya davet ediyorum sizi.
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

PurpleLilac

Mesajgönderen PurpleLilac » Çrş Mar 09, 2016 8:17 pm

hector yazdı:@PurpleLilac ,

Demek istediğimi anlatamıyorum sanırım. İddianız yersiz. (kimse ananıza bacınıza bakmaz iddianız) . Ama islamın yaygın olduğu ülkelere gidip görün bakılıp bakılmadığına. üstelik 100 değnek cezaları ve taşlanan insanlar bile engel değil.

Ayrıca sürekli olarak üst üste yorumlar yapmayın lütfen. Tek bir mesajda yazın ne yazacaksanız. Forum kurallarına uymaya davet ediyorum sizi.

Açıkladım

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 204 kere
Alınan Teşekkür: 178 kere

Mesajgönderen hector » Çrş Mar 09, 2016 8:19 pm

PurpleLilac yazdı:
hector yazdı:@PurpleLilac ,

Açıkladım

Pardon sizden çok şey beklediğimin farkına şimdi vardım.
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

PurpleLilac

Mesajgönderen PurpleLilac » Çrş Mar 09, 2016 8:19 pm

Ya arkadaşlar saman içinde pire aramayın orda kimse sizin ananıza bacınaza bakmaz sözüm bir özetleme elbette insan nefsine düşkündür yapmaz olurmu ? ben sana soruyorum neden islamı haksız yere karalıyorsun yoksa sen düpedüz kafir misin ?

PurpleLilac

Mesajgönderen PurpleLilac » Çrş Mar 09, 2016 8:22 pm

Gerçi sen de bir ayetsin zalim herif. (İnkâr edenlere gelince, onlara cehennem ateşi vardır. Hüküm verilmez ki ölsünler, kendilerinden biraz azab da hafifletilmez. İşte biz her nankörü böyle cezalandırırız.)

Hoş geldin mems

Kullanıcı avatarı
hibmariy
Görüş: Agnostisizm
Edilen Teşekkür: 18 kere
Alınan Teşekkür: 19 kere

Mesajgönderen hibmariy » Çrş Mar 09, 2016 8:31 pm

Kibirlenmekten söz ediliyor Kuran'da, merak ediyorum da biz ne konuda kibirlendik veya kibirleniyoruz? Biz kendimizi doğadaki tüm canlılarla eşit görüyoruz. Kibirlileri mi arıyorsunuz? Kurban bayramlarında koyun boğazlayan müslümanlara bakın!
Tutku "körlük", Cehalet "sağırlık", Korku "dilsizlik" tir.
hibmariy

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 230 kere
Alınan Teşekkür: 199 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Çrş Mar 09, 2016 8:32 pm

PurpleLilac yazdı:Gerçi sen de bir ayetsin zalim herif. (İnkâr edenlere gelince, onlara cehennem ateşi vardır. Hüküm verilmez ki ölsünler, kendilerinden biraz azab da hafifletilmez. İşte biz her nankörü böyle cezalandırırız.)

Bu site sorgulayabilen insanların sitesi. Burada ödül/korku mekanizması çalışmaz. Belki sadece gülümsetebilir.

Mesajlarında üslubuna dikkat etmelisin ve yine Hector'un ikazını dikkate almadığını görüyorum. Forum tüzüğüne uymak durumundasın.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

PurpleLilac

Mesajgönderen PurpleLilac » Çrş Mar 09, 2016 8:33 pm

hector yazdı:
PurpleLilac yazdı:Neye dayanarak bunu söylediniz zaten çoğu müslüman imanından dolayı zinadan uzak durur eğer edersede affı allaha kalmıştır bence zalimlik yapmayın aziz dostum.

Zina yaptıktan sonra taşlanan insanlar var hala. Afganistan örnek olarak verilebilir. Ama bu taşlama veya değnek cezaları zinaları engelleyemiyor. Engelleyip engellememesi benim açımdan çok problem değil ama siz engelleyeceğini iddia etmiştiniz(yukarıda ki yorumunuzda). Ama iddianız bu konu için geçersiz olmuş oldu.Bilmem anlatabildin mi ?

Zina insanın en büyük zaaflarından biridir müslümanda olsan bu zafa yenik düşebilirsin eğer günah işlemiyeceksek allahın affedici sıfatı ne işe yarar öyleyse zina eden kendi aleyhine eder etmeyen kendisi için etmez bu safsatalarla islamı karalamayın. Bu arada benim açımdanda asla problem değilçünkü herkezin özel yaşantısı kendisini ilgilendirir banane ?

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir