İslamda Kölelik

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
JackinÇikolatası
Görüş: olmak yada olmamak
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 2 kere

Re: İslamda Kölelik

Mesajgönderen JackinÇikolatası » Cum Mar 04, 2016 4:55 am

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 249 kere
Alınan Teşekkür: 213 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Cum Mar 04, 2016 5:13 am

Artık Allah’tan başka bir hükmeden mi arayayım? Size kitabı açıklanmış olarak indiren O’dur. Kendilerine kitap verdiğimiz kimseler, O’nun efendinden hak ile indirildiğini biliyorlar. O halde sakın sen, şüphe edenlerden olma; Enam 114

ve efendinin sözü sadakat ve adaletle tamamlandı. O’nun kelimelerini değiştirecek kimse yoktur. O, en iyi işiten ve en iyi bilendir. Enam 115

Muhakkak ki zikri biz indirdik ve muhakkak ki O'nun koruyucuları elbette biziz. Hicr 9

Ortada açıklanmış, tamamlanmış ve de korunan (!) bir kitap var ve mesajlarından anlayabildiğime göre de bu kitabın olacak/olabilecek her şeyi içermekte olduğunu iddia ediyorsun. Açıkçası ya okuduğunu anlayamıyorsun ya da okumuyorsun. Muhammed Mustafa, geçmişe dair ne biliyorsa, hangi koşulları yaşadıysa ve başına ne geldiyse Kuran sadece onlardan bahseder ve uygun çözümleri sunar. Bundan öte bir anlam aramak boşunadır.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

JackinÇikolatası
Görüş: olmak yada olmamak
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 2 kere

Mesajgönderen JackinÇikolatası » Cum Mar 04, 2016 5:32 am

Okey yorumlar silinmiştir
En son JackinÇikolatası tarafından Cum Mar 04, 2016 5:59 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir