Muhammed 40 Yaşından Önce Putperest miydi?

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Bayrak
Görüş: Agnostik Ateizim
Edilen Teşekkür: 88 kere
Alınan Teşekkür: 37 kere
İletişim:

Muhammed 40 Yaşından Önce Putperest miydi?

Mesajgönderen Bayrak » Cum Şub 05, 2016 1:26 pm

Evet. Üstelik böyle olduğunun kanıtlarını da kuran’da bulabilmekteyiz. Kuran’dan alıntılar:

Duha-7 ‘Ey Muhammed! Seni bir sapkın olarak bulup doğruya iletmedik mi?’

Şura-52 “İşte böylece sana da kendi buyruğumuzla bir ruh (Kur’an) vahyettik. Sen kitap nedir, iman nedir bilimiyordun; ama şimdi onu dilediğimiz kullarımızı sayesinde doğruya eriştirdiğimiz bir ışık kıldık. Hiç şüphe yok ki sen doğru yolu göstermektesin.”

Demek ki Hz.Muhammed, 40 yaşına gelinceye yani ‘peygamber’ oluncaya kadar Mekkelilerin dinindendi. O da Kâbe’de ki putlara tapıyordu. Yani o da bir müşrikti. Ayetler açık peygamberlik öncesi; sapkın, iman nedir, kitap nedir bilmezdin sözünün başka açıklaması varmıdır?

Sonrası Kuran’da şöyle aktarılıyor:

Rum-30 “Ey Muhammed! Sen şirk koşmadan, kendisinden başka ilah olmayan Allah’ın dinine yönel.”

Yunus-105, 106 “Ey Muhammed! Tek olan Allah’a inanarak dine yönel; Allah’a şirk koşarak değil. Doğrudan Allah’a değil de sana ne yarar ve ne de zarar vermeyenleri Allah’a şirk koşarak yalvarma.”

Mümin-66 “Ey müşrikler! Bana Rabbimden apaçık kanıtlar geldikten sonra, sizin Allah’a şirk koşarak taptıklarınıza tapmam bana yasaklandı. Bana kainatın Rabbi olan Alllah’a teslim olmam buyruldu”

Müslümanların, Muhammed’in de hiç hata yapmayıp günah işlemediğine inanmaları kendilerinin bileceği iş. Ama en azından yanı başında tek tanrılı Yahudi ve Hıristiyanlar varken, 40 yaşına kadar bunların farkına varmayıp putlara tapmasını nasıl açıklayacaklar acaba?

Verdiğim Kuran ayetlerinde Muhammed’e talimat verme yanında, “Şimdiye kadar putlara tapıyordun ama artık yapma!” ifadesi açık, net ve anlaşılır şekilde Hz.Muhammed’in putpersliğini ortaya koymaktadır.

Hz.Muhammed’in peygamberlik öncesi putperestliğini ortaya koyan tarihi bir olaya bakalım. İslam Tarihinde Kabe’nin tekrar inşası: “Hz. Muhammed (sav) 35 yaşında iken Kureyşliler Kabe’nin tekrar inşasına karar verdiler. Kabe’nin yapılmasında bütün kabileler çalıştı ve yeniden yapıldı. Sıra Hacerü’l Esved taşının yerine konulmasına geldiğinde yerleştirme şerefine tüm kabileler nail olmak istemekte idiler. Aralarında anlaşamayarak ihtilafa düştüler. Bu tartışma bir kaç gün sürdü ve yaşlı bir adam şöyle bir öneri getirdi: “Mescide ilk giren hakem olsun.” Tam bu sırada Hz. Muhammed kapıdan içeri girdi. Hepsi Muhammed Emin’dir kararı kabulümüzdür dediler. Durumu kendisine anlattılar. Hz Muhammed bana bir kumaş getirin, dedi. Kumaşı yere serdi. Hacerü’l Esved’i kendi elleriyle kumaşın üzerine yerleştirdi. Her kabilenin reisi bezin ucundan tutsun, dedi. Taş yükselince de onu yerine kendi elleriyle yerleştirdi. Böylece inşaatın kalan kısmına devam edildi ve sorun çözüldü.”

Sene 605 henüz ortada peygamberlik iddiası yok. Putlara tapmayacak ama Kabe’nin onarımında görev alacak? Olmaz öyle şey! Müslümanlar Kabul etmek istemesede Muhammed Peygamberlik öncesi Putperesdi ve bu dine aid ne varsa hepsini kendi dinine uyarlayarak dahil etti.

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Re: Muhammed 40 Yaşından Önce Putperest miydi?

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Cum May 06, 2016 4:29 pm

Haliyle putperest idi. Peygamber olamayan insanların asla yaşayamayacağı kalitede bir yaşamı yaşayabildiği için muhammed şanslı doğmuş. Keşke ben yaşarken bir günümü, Muhammed'in her günü geçirdiği gibi geçirebilseydim dediğim günlerim oldu. İslamın günümüzdeki sorunu tempellik, sapıklık ve mistizim. Artık islama heveslenen yok. 15 yıl önce Almanya'da Rusya'da islamı seçen hristiyan kadınların müftü tarafından başörtüsü verilmesini izlerdik TV'de. Esasında islam dini, eleştiriyi kabul etmediği için islamda felsefe yoktur, yalnızca tasavvufi olarak vardır. Eleştirel yönde felsefe islamda barınamaz. islamda hangi çeşit felsefe vardıra bir örnek aşağıdaki adam var; Gece yatarken 3 kulhuvellah 1 elham okuyup öyle uyuyormuş, dans ederken de abdestliymiş.

Resim

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 53 kere

Mesajgönderen Engse Hohol » Cmt May 07, 2016 12:23 am

Muhammet'in hacerul esvet taşının yerine konulmasındaki rolünü düşünürsek Muhammet putperst idi. Muhammetin islamdan önce hanif-deist olduğu iddiasından bakarsak bu, benim veya herhangi bir ateistin, kabe'de cuma namazı kıldırmasına benzer ki ben, işyerimin yakınındaki cami 'de bile, cuma namazını ortama uyum sağlamak için mecburiyetten kılarım. Ahmet Taner Kışlalı veya Çetin Emeç gibi öldürülmemek için kılarım.

Kullanıcı avatarı
Kurnaz
Görüş: Monoteist
Edilen Teşekkür: 23 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Mesajgönderen Kurnaz » Sal May 10, 2016 11:28 am

Müşrik miydi değil miydi bilemem ancak sanılanın aksine Hanif olmadığı kesin.
عليها تسعة عشر

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir