Nouman Ali Khan

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Aslanbek
Görüş: Açık-Agnostik
Edilen Teşekkür: 121 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Re: Nouman Ali Khan

Mesajgönderen Aslanbek » Sal Şub 09, 2016 3:32 am

@aslanparça

Bir de plana takmışsın. Karadeliklerin arkasında nasıl bir plan var, atom altı quantum parçacıklarının varlık yokluk dengesinde nasıl bir düzen var bir anlat da plan neymiş anlayalım!

aslanparça
Alınan Teşekkür: 6 kere

Mesajgönderen aslanparça » Sal Şub 09, 2016 3:45 pm

Alçakça konuşup, ardından sırıtıyorsun. Demek agnostik olmanın kazandırdığı (varsa) ahlaki düzey de bu.

Kullanıcı avatarı
Aslanbek

Mesajgönderen Aslanbek » Cum Şub 19, 2016 6:18 am

aslanparça yazdı:Alçakça konuşup, ardından sırıtıyorsun. Demek agnostik olmanın kazandırdığı (varsa) ahlaki düzey de bu.

Şimdi... Agnostiklikle ilgisi yok benim yaklaşımımın hatta eminim ki "cahile laf anlatılmaz, sokulur" şiarını benimsemiş olan benim bu şiarım hangi inançtan olursa olsun çoğu insana irkiltici gelecektir ama senin şu halinle senden üstün olduğu da kesin; zira sen, argümanında ne kadar köşeye sıkışımış olursan ol, son olarak söylemen gereken, düşünce barındıran bir kaç kelimeyi bile esirgeyip safi hakaretten oluşan bir üsluba sarılıyorsun, aynen burada örneğini gördüğümüz gibi ama ben lafı alıp tartıştığım muhattabıma sokarken, kafasına kafasına vururken kelimeleri, bir yandan da argümanımı besleyen düşüncelerimi geliştirip sunabiliyorum.

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 242 kere
Alınan Teşekkür: 206 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Pzr Şub 21, 2016 2:08 pm

bence aslanparça'sı agnostik olma sürecine girdi.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Aslanbek

Mesajgönderen Aslanbek » Cmt Şub 27, 2016 8:36 am

Sadece 10 gün dayanabildi aslanparça da!! :) :) :)

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 209 kere
Alınan Teşekkür: 179 kere

Mesajgönderen hector » Cmt Şub 27, 2016 12:37 pm

Aslanbek yazdı:Sadece 10 gün dayanabildi aslanparça da!! :) :) :)

Geri gelecek diye bekliyordum bir süre fakat sanırım gelmeyecek. :D
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

Kullanıcı avatarı
hibmariy
Görüş: Agnostisizm
Edilen Teşekkür: 18 kere
Alınan Teşekkür: 20 kere

Mesajgönderen hibmariy » Cmt Şub 27, 2016 2:15 pm

Yazılanların tümünü okudum. Bazen kendimi gülmekten alamadım açıkçası. :) "aslanparça" isimli üye burayı Agnostik Forum değil de, Ateist Forum sanmış sanırım. Çünkü hepimizin ateist olduğunu varsayarak yazıyor yazdıklarını. Biz herhangi bir tanrıyı reddetmiyoruz, çünkü var olup olmadığını bilmiyoruz. Yani dogmatik olan bir şeyi bize neden ispatlamaya çalışıyorsunuz anlamıyorum. Adı üstünde, dogmatik. Yani sorgulanamaz. Siz inanıyorsunuz orada yazılanlara, biz ise inanmıyoruz. Bu kadar basit. :)
Tutku "körlük", Cehalet "sağırlık", Korku "dilsizlik" tir.
hibmariy

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 209 kere
Alınan Teşekkür: 179 kere

Mesajgönderen hector » Pzr Şub 28, 2016 8:12 pm

yildizx yazdı:Yazılanların tümünü okudum. Bazen kendimi gülmekten alamadım açıkçası. :) "aslanparça" isimli üye burayı Agnostik Forum değil de, Ateist Forum sanmış sanırım. Çünkü hepimizin ateist olduğunu varsayarak yazıyor yazdıklarını. Biz herhangi bir tanrıyı reddetmiyoruz, çünkü var olup olmadığını bilmiyoruz. Yani dogmatik olan bir şeyi bize neden ispatlamaya çalışıyorsunuz anlamıyorum. Adı üstünde, dogmatik. Yani sorgulanamaz. Siz inanıyorsunuz orada yazılanlara, biz ise inanmıyoruz. Bu kadar basit. :)

Müslümanlar için ateist agnostik ayrımı yok aslında. Onların gözünde dinsiz isen ateistsin demektir.Başka bir şey bilmezler.
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

Kullanıcı avatarı
hibmariy
Görüş: Agnostisizm
Edilen Teşekkür: 18 kere
Alınan Teşekkür: 20 kere

Mesajgönderen hibmariy » Pzr Şub 28, 2016 9:37 pm

hector yazdı:
yildizx yazdı:Yazılanların tümünü okudum. Bazen kendimi gülmekten alamadım açıkçası. :) "aslanparça" isimli üye burayı Agnostik Forum değil de, Ateist Forum sanmış sanırım. Çünkü hepimizin ateist olduğunu varsayarak yazıyor yazdıklarını. Biz herhangi bir tanrıyı reddetmiyoruz, çünkü var olup olmadığını bilmiyoruz. Yani dogmatik olan bir şeyi bize neden ispatlamaya çalışıyorsunuz anlamıyorum. Adı üstünde, dogmatik. Yani sorgulanamaz. Siz inanıyorsunuz orada yazılanlara, biz ise inanmıyoruz. Bu kadar basit. :)

Müslümanlar için ateist agnostik ayrımı yok aslında. Onların gözünde dinsiz isen ateistsin demektir.Başka bir şey bilmezler.

Farklı fikirlere olan tahammülsüzlüklerinin nedeni de bu olabilir.
Tutku "körlük", Cehalet "sağırlık", Korku "dilsizlik" tir.
hibmariy

Kullanıcı avatarı
Aslanbek

Mesajgönderen Aslanbek » Pzr Şub 28, 2016 10:08 pm

Salla işte... Abartısız yüzde 99.9'u da bu aslanparça vakasında gördüğümüz üzere hem cahil hem de yüzsüz ve küstah.

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir