Beyin Yakan Hadisler

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
atheistable
Edilen Teşekkür: 35 kere
Alınan Teşekkür: 35 kere

Beyin Yakan Hadisler

Mesajgönderen atheistable » Pzr Oca 24, 2016 11:33 pm

Resim

Bunu Imam Gazali'nin kitabindan cekmistim..

Cok firtinali dönemlermis o zamanlar :)
En son atheistable tarafından Çrş Oca 27, 2016 8:55 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
aura
Görüş: Panteist
Edilen Teşekkür: 21 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Re: Beyin yakan hadisler

Mesajgönderen aura » Sal Oca 26, 2016 12:43 am

Psychedelic :lol:
Yıldıztozu

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 209 kere
Alınan Teşekkür: 179 kere

Mesajgönderen hector » Çrş Oca 27, 2016 8:13 pm

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle demiştir:

“Bir adam Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e:

−Ya Rasulallah! biz deniz yolculuğu yapıyor ve beraberimizde az su taşıyoruz. Buna göre deniz suyundan abdest alabilir miyiz? dedi.

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

−‘Denizin suyu temizdir, ölüsü de helaldir’ buyurdu.”

Ebu Davud 83, Nesei 59, Malik 1/22/12, Ahmed 2/361, İbni Mace 386, Darimi 1/186, Darekutni 1/46, Hakim 1/141, Beyhaki 1/54, İbni Hibban 1243, Albânî İrva 1/428/149

http://www.sahihhadisler.com/?pid=p&id=255&mcid=155
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

Kullanıcı avatarı
Enemy
Görüş: bilmem
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 3 kere

Mesajgönderen Enemy » Prş Oca 28, 2016 3:21 am

Konstantinopolis Düşüyor

Bu durumu bahane eden Katolikler, İstanbul’u işgal etti. 12 Nisan 1204’te İstanbul’a giren Latinler, şehri tam 3 gün boyunca yağmaladılar. Yalnız bu sıradan bir yağma değildi. Çünkü burada bir Katolik İmparatorluğu kurulacak ve yaklaşık 57 yıl sürecekti.

Tam 900 yıllık tarihi birikim resmen kurutulacak, Roma’nın tüm hazinesi boşaltılacaktı… Kiliseler, kütüphaneler, hamamlar, senato binaları ve saraylar çökme noktasına gelecek; zaten birçok mimari yapı da çökecekti. Aya Sofya’nın içindeki işlemelerden Tunç Boğa heykeline, Çemberlitaş’ın üstündeki haçtan Hipodrom’daki heykellere kadar her türlü altın ve metal eritilip ya paraya çevrilecek ya da İtalya’ya yollanacaktı… İlk üç günde sayısız kadına tecavüz edilirken, erkekler öldürülmüş yahut köle edilmişti… Çok sayıda insan, pazarlarda satılmıştı. İnsanlar evlerinden edilirken ellerindeki her şey de alınıyordu… Kısacası hem İstanbul tarihinin hem insanlık tarihinin en acımasız ve utanç verici yarım asrı, bu 3 günle başlamış oluyordu…

Kullanıcı avatarı
Enemy

Mesajgönderen Enemy » Prş Oca 28, 2016 3:23 am

"İstanbul mutlak fethedilecektir. O'nu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden asker ne güzel askerdir." Burda müjdelenen askerler latinler mi :)

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 249 kere
Alınan Teşekkür: 213 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Prş Oca 28, 2016 4:27 am

"Recm ve büyüklerin on defa süt emzirmesi (nin süt kardeşliği oluşturacağı) hususundaki ayetler benim yatağımın altında bulunan bir sayfa üzerinde yazılı idi. Peygamber vefat edince peygamber'in vefatıyla meşgul olduk da keçi gelip onları yedi." İbn-i mâce, c.1, s.625

Kaynakta hadise rastlayamadım; o yüzden benim için bu hadis "beyin yakan hadistir". Gerçi her türlü beyin yakar bu hadis...
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
atheistable
Edilen Teşekkür: 35 kere
Alınan Teşekkür: 35 kere

Mesajgönderen atheistable » Prş Oca 28, 2016 11:15 am

Buyrun (beyninizi) burdan yakin :D

Resim

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 249 kere
Alınan Teşekkür: 213 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Prş Oca 28, 2016 11:35 am

Çıtayı çok yükselttin atheistable... :)
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Enemy

Mesajgönderen Enemy » Prş Oca 28, 2016 1:39 pm

İçinde köpek bulunan eve meleklerin girmemelerinin sebebi onların pis kokmaları, pislik yemeleridir. Bundan dolayı gereksiz yere köpek edinen kimse evine melek girmekten mahrum bırakılmak suretiyle cezalandırılmıştır. (Nevevî, Şerhu'l-Müslim, Kahire 1347-49/1929-30, XIV, 84; Aynî, Umdetü'l-Kârî, Kahire 1348, XV, 139).

CEZAYA BAK ÖLÜMSÜZLÜK

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 209 kere
Alınan Teşekkür: 179 kere

Mesajgönderen hector » Prş Oca 28, 2016 8:13 pm

"Ey Müslüman, Ey Allahın kulu, Yahudi arkamdadır, gel onu öldür" (Buhârî, Tecrid, IX, 73; Tirmizî, Birr, 25; Fiten, 2; et-Tâc, I, 25)

"Ya Müslim! Ey Allah (c.c.) kulu! Gel, bak benim arkamda Yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda, gel onu cezalandır. diyecek. Sadece 'gargat' ağacı bunu söylemeyecek çünkü o Yahudi ağacıdır” . (Kitab-ul Fiten H. 2239)

Başka bir din yada dinsizler bunları söylese beyinsiz derler. Bunları söyleyen kişi (müslüman) Muhammed olunca peygamber oluyor işte :D.
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir