Komünizm ve Sosyalizm Neden Gerici Bir Tutum Sergiliyor?

Psikoloji, Felsefe, Sosyoloji, Antropoloji vb.
Kullanıcı avatarı
keles61
Görüş: Agnostisizm Tartşmlı

Komünizm ve Sosyalizm Neden Gerici Bir Tutum Sergiliyor?

Mesajgönderen keles61 » Sal May 10, 2016 12:38 am

Muhafazakarlığa ve liberal sisteme karşı oluşan ideolojiler devamlı ilerlemecilik adına oluşturulmadığı toplum yüzünden? görüşleriniz nelerdir.

Kullanıcı avatarı
raskolnikov
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 49 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: Komünizm ve Sosyalizm Neden Gerici Bir Tutum Sergiliyor?

Mesajgönderen raskolnikov » Sal May 10, 2016 1:08 am

keles61 yazdı:Muhafazakarlığa ve liberal sisteme karşı oluşan ideolojiler devamlı ilerlemecilik adına oluşturulmadığı toplum yüzünden? görüşleriniz nelerdir.

Agnostikbey'in sorusunu tekrar etme ihtiyacı duyuyorum (bu soruyu her hangi bir kötü niyetle değil ciddi bir biçimde sormuştu, bende aynı şekilde soruyorum) Anadiliniz Türkçe mi? Yahut başka bir ülke de yaşıyorsunuz anlaşılan ve Türkçeye hakim olmak konusunda zorlanıyorsunuz. Yazdıklarınızı anlayamadım bağışlayın.
Büyük idealler uğruna önce küçük bir azınlık savaşım vermiştir. (Einstein)

Kullanıcı avatarı
multiplayer1
Görüş: Negatif Ateist
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 8 kere

Re: Komünizm Ve Sosyalizm Neden Gerici Bir Tutum Sergiliyor?

Mesajgönderen multiplayer1 » Sal May 10, 2016 2:40 am

Çünkü ileride ölümden başka hiç bir şey yok.
God is a lie...

Kullanıcı avatarı
keles61

Mesajgönderen keles61 » Sal May 10, 2016 5:01 pm

raskolnikov yazdı:
keles61 yazdı:Muhafazakarlığa ve liberal sisteme karşı oluşan ideolojiler devamlı ilerlemecilik adına oluşturulmadığı toplum yüzünden? görüşleriniz nelerdir.

Agnostikbey'in sorusunu tekrar etme ihtiyacı duyuyorum (bu soruyu her hangi bir kötü niyetle değil ciddi bir biçimde sormuştu, bende aynı şekilde soruyorum) Anadiliniz Türkçe mi? Yahut başka bir ülke de yaşıyorsunuz anlaşılan ve Türkçeye hakim olmak konusunda zorlanıyorsunuz. Yazdıklarınızı anlayamadım bağışlayın.

Nikov soruya soruyla karşılık verme. benim ana dilim Rumca. Rumca mı konuşacaksın konu başlığına cevap ver. ateizm komünizmi neden destekliyorsun. Neden Agnosttisizm n komünizme karşı. Neden komünistler agnostizm e karşı. Agnostizm sayfasını açan alevi veyahut ateist olması neden. Bir çingene ile bir ov eşitmi? Farklar nelerdir. Neden kendini aydın sananlar gerici olarak boy gösterdi. Çünkü sizi çökerten ideoloji bumu Bu
Felsefeyi kendinize benzetemeye çaba sarf etmeniz neden. Biri bilimsel bakıyorsa sizi çözer. Not agnostizm ne aleviciliktir nede agnostizm altına gizlenmiş komünizmdir ateizmdir. Nede.sosyalizimdir.

Kullanıcı avatarı
raskolnikov

Mesajgönderen raskolnikov » Sal May 10, 2016 6:10 pm

keles61 yazdı:
Nikov soruya soruyla karşılık verme. benim ana dilim Rumca. Rumca mı konuşacaksın konu başlığına cevap ver. ateizm komünizmi neden destekliyorsun. Neden Agnosttisizm n komünizme karşı. Neden komünistler agnostizm e karşı. Agnostizm sayfasını açan alevi veyahut ateist olması neden. Bir çingene ile bir ov eşitmi? Farklar nelerdir. Neden kendini aydın sananlar gerici olarak boy gösterdi. Çünkü sizi çökerten ideoloji bumu Bu
Felsefeyi kendinize benzetemeye çaba sarf etmeniz neden. Biri bilimsel bakıyorsa sizi çözer. Not agnostizm ne aleviciliktir nede agnostizm altına gizlenmiş komünizmdir ateizmdir. Nede.sosyalizimdir.

En azından anadilinin farklı olduğunu öğrendik.

Bir Çingene ile sen, ben ve diğerleri eşit evet. Hangi hakla insanlar arasında ayrım yapıyorsun? Diğer bir husus agnostisizm komünizme neden karşı olsun bunu anlayamadım?? Besim Dellaloğlu adına bir sosyoloğumuz var, kendisinin agnostik ve aynı zamanda sosyalist olduğunu açıkça söyler. Zaten prensip olarak agnostisizm bir siyasi görüşle ilintili değildir.

Agnostisizm sosyalizmdir diyen olmadı. Ayrıca benim ateizmi desteklediğimi söylemişsin buda buradaki tartışmaları takip etmediğini gösteriyor. Diğer yandan ben bir Marksist'de değilim. Ancak bir agnostik gayet açıktır ki Marksist olabilir yada liberal olabilir. Marksizm gerek felsefe gerek sosyoloji tarihinde önemli bir akımdır. Siz 19. yüzyılda İngiltere de (İngiltere politik iktisadını Marks ve Engels incelemiştir) işçilerin ve genel olarak toplumun trajik hayatının önemsenmesini önemli bulmaya bilirsiniz ama bu filozoflar buna eğildiler ve kendilerince sistemin çürümüşlüğüne alternatif geliştirdiler. O zaman siz anlatın bakalım 19. y.yıl Avrupası ve İngilteresi'n de nasıl bir manzara vardır birde sizden dinleyelim. Çürümüştür demek kolay, hayır sanki bugün dünyada sosyalizm egemen gibi konuşuyorsunuz. Bence biraz Neo-liberal konular hakkında konuşmaya çalışın bu sizin açınızdan çok daha faydalı olur diye düşünüyorum. Bugün insanlığı çürüten ve GERİCİ OLAN bir şey varsa da aç gözlü kapitalizmin işgalleri ve sömürgeciliğidir. Açtığınız başlığın niyeti bile nesnel bir tartışmayı hedeflemiş değildir. Provokatif, kendince aşağılayan ve hedef gösteren bir tavır dolu; çürümüşsünüz, çökmüşsünüz gibi anlamsız laflarla dolu.

Kullanıcı avatarı
keles61

Mesajgönderen keles61 » Sal May 10, 2016 9:41 pm

Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Edilen Teşekkür: 230 kere
Alınan Teşekkür: 199 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Sal May 10, 2016 9:56 pm

Neyin kafasını yaşadığınızı tam olarak anlayamasam da mesajınızda raskolnikov isimli üyemize karşı kullandığınız ifadeler hakarete varan cümlelerdir. Şu an için resmi bir uyarı ve bir günlük uzaklaştırma cezası vermekle yetiniyorum.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Malta eriği
Edilen Teşekkür: 4 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Mesajgönderen Malta eriği » Sal May 10, 2016 10:11 pm

alakasız konu başlıklarında bile bu iddialarını yazdığına göre takıntılı birisin. seninle siyasal bilimler ve sosyoloji tartışmak zaman kaybından başka birşey olmaz.
Foxx Alla!!! Foxx il-Gvern!!!

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Sal May 10, 2016 10:41 pm

Keles61, demişsinki "Çingene ile Einstein eşit tutarsan atom parçalanmaz".
İzafiyet teorisini, yer çekimsel dalgaların yoğunluğunu ve zaman boyutları hakkındaki fikirlerini Einstein,
sence Alman olduğu için mi geliştirdi ? Öyle mi sanıyorsun?

Kullanıcı avatarı
raskolnikov

Mesajgönderen raskolnikov » Sal May 10, 2016 11:20 pm

Einstein Almanya'dan kaçmak zorunda kalması (Yahudi olması sebebiyle) senin gibi ırkçıların yüzündendir. Einstein ırkçılık karşıtı birisidir ve sosyalizmi överek "Neden Sosyalizm" adı altında bir makalesi de vardır ve bu makale de "Bence kötülüğün gerçek kaynağı, kapitalist toplumdaki mevcut ekonomik anarşidir" diye yazar. Şimdi hem sosyalizmi öven, hem ırkçılık karşıtı olan hemde kapitalizmi yeren bir insanı -yani senin dediklerinin tam tersini diyen bir insanı- ırkçı ve vahşi kapitalizmi öven bir tavrında referans noktası alman, kültürünü ve zekanı kullanma seviyeni ortaya koymuştur. Bir sosyolog olarak insanı çoğu zaman bir nedenden ziyade bir sonuç olarak görürüm. Bu duruma gelmende ailenin, sosyal ortamının yahut ırkçı propagandaların etkisi olduğu açık. Umarım buna psiko-patolojik bir durumda eşlik etmiyordur.

“Sosyal Bilimler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir